Materace

Materac jest najważniejszym elementem łóżka a tym samym sypialni. Mówiąc o łóżku dość często nie myślimy o materacu a to on właśnie stanowi podstawę komfortu spania. Z upływem czasu i rozwojem budownictwa od lat zmienia się układ pomieszczeń w mieszkaniu, w którym zaprojektowana jest odrębna sypialnia.  Kosztem tradycyjnych wielofunkcyjnych kanap z funkcją spania najważniejszą rolę przejmuje łóżko małżeńskie. Analizując ofertę łóżek dość szybko zostajemy przekonani, że w sypialni łóżko stanowi tylko ramę nośną pod materac i to właśnie on jest tu najważniejszy. Przy zmianie świadomości potrzeb, coraz częściej relacja w planowanym budżecie materac/łóżko z 1 do 3 zmienia odwrotność tego współczynnika.   

Materac w łóżku najczęściej usytuowany jest wewnątrz ramy, położony na stelażu z elastycznych listew dla poprawienia komfortu i lepszego snu. W innej wersji łóżek położony jest na wierzchu ramy. Jest to łóżko kontynentalne, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Materac wtedy posiada dokładnie ten sam rozmiar co baza nośna. W tym układzie materace najczęściej są wyższe od standardowo spotykanych na rynku i stanowią komplet z bazą nośną, często posiadającą to samo obszycie.

Materac składa się z pokrowca i bazy. Pokrowiec poza wizualną stroną i estetyką odgrywa rolę ważną w kontakcie z ciałem użytkownika, dlatego użyte tkaniny powinny charakteryzować się higienicznością i dużą zdolnością cyrkulacyjną. Baza materaca to jednak jego serce, które stanowi prawie o wszystkich aspektach użytkowych i relaksacyjnych. W materacach tradycyjnych  znajdziemy bawełnę oraz inne naturalne komponenty jak np. lateks, kokos lub końskie włosie.
W materacach piankowych znajdziemy różnego rodzaju pianki poliuretanowe a także termoelastyczne zwane Visco lub Memory o specjalnym profilu technicznym i perforacji. W materacach sprężynowych na stałe zagościły kieszenie, które w połączeniu z 7-strefowym układem stanowią najbardziej popularną grupę produktową. Dużą rolę odgrywa tu średnica sprężyny i drutu. W małym stopniu i coraz rzadziej spotykamy sprężyny bonelowe, które nie przekładają się na komfort, ale ze względu na cenę cały czas znajdują jeszcze nabywców. Najlepszym rozwiązaniem w materacach jest połączenie sprężyn kieszeniowych w układzie 7-strefowym wraz z warstwą pianek PU bądź termoelastycznych. Taki materac idealnie dopasowuje się do kształtu  ciała podpierając je poprzez sprężyny i jednocześnie wpasowuje się poprzez elastyczność pianek. Całość takiej hybrydy posiada najlepsze właściwości w odbiorze komfortu i jednocześnie zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza. Sprawia też, że taki materac jest bardziej suchy i mniej narażony na rozwój roztoczy i pleśni.

Dobrze dobrany materac może służyć przez lata. Z uwagi na ich szerokie zastosowanie, materace występują  w wielu odmianach, różnią się materiałem, wnętrzem czy poziomem twardości. Mamy na swoim koncie setki zadowolonych klientów i jesteśmy w stanie dobrać materac idealny dla każdego klienta. Proponowane przez nas produkty przechodzą przez szereg rygorystycznych testów i prób, a wszystko po to, aby nasz odbiorca otrzymał produkt sprawdzony oraz bezpieczny dla zdrowia. Nasza autorska kolekcja TenSen opiera się na latach doświadczeń w branży i wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów.

Poniżej przedstawiamy część naszej oferty. Jeśli jednak nie znajdziesz tego, czego szukasz zapraszamy do kontaktu. Na pewno dobierzemy materace, które sprostają Twoim wymaganiom. Jesteśmy też do pełnej dyspozycji, aby doradzić w niełatwym wyborze oferując duży bagaż doświadczenia.

Nasze produkty
TenSen Comfort
TenSen Duo
TenSen OnaOn
TenSen Premium
TenSen Strong
TenSen Winsam